Обучение на педагогически специалисти за самооценка и управление на качеството

На 28 ноември 2024 година в Професионалната гимназия по електротехника и електроника „Апостол Арнаудов“ се проведе работна среща на екипа за самооценяване с гл. ас. д-р Цветелин Георгиев от Русенския университет във връзка с „Обучение на педагогически специалисти за самооценка и управление на качеството“.

Темата на дискусията е изключително актуална и важна свързана с апробирането на критерии и инструменти по НП „Квалификация на педагогическите специалисти“. Д-р Георгиев, експерт в областта на управлението на качеството, представи основните аспекти на самооценяването и управлението на качество в учебните заведения. Той акцентира на нуждата от систематичен анализ на вътрешните процеси и практики, които влияят на образователните услуги и резултатите от обучението.

В хода на срещата бяха обсъдени ключови елементи на самооценяването, включително изграждането на критерии за оценка, събиране на данни и анализ на резултатите. Д-р Георгиев сподели примери от практиката, които подчертаха как адекватната самооценка може да доведе до осезаеми подобрения в учебния процес и удовлетвореността на учениците. Участниците в срещата имаха възможност да задават въпроси и да споделят своя опит и идеи за подобряване на учебната среда в гимназията.

Интерактивният формат на дискусията създаде атмосфера на откритост и сътрудничество, като екипа за самооценяване  осъзна важността за активното участие в процеса на самооценяване.

Спешни номера

112

Спешни повиквания при заплаха за живот или имущество

116111

Национална телефонна линия за деца

УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ И УЧЕНИЦИ,

Ръководството на ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“ – гр. Русе, Ви уведомява за реда и условията за организиране на обучение от разстояние в електронна среда (ОРЕС) по здравословни причини или по желание на ученик или родител по чл. 12, ал. 2 от ЗПУО

Обучение в дневна форма в електронна среда от разстояние по здравословни причини

  1. Заявление за обучение в дневна форма от разстояние в електронна среда по здравословни причини се подава до директора на училището, в което се обучава ученикът.
  2. Към заявлението се прилага медицински документ, който удостоверява здравословните причини, и декларация за осигурени условия за провеждането на обучението.
  3. В срок от един работен ден директорът на училището се произнася по случая и информира родителя за възможността училището да осигури ОРЕС.

Обучение в дневна форма от разстояние в електронна среда по желание на ученика/родителя

  1. Заявление за обучение в дневна форма в електронна среда от разстояние по желание се подава до директора на училището, в което се обучава ученикът.
  2. Към заявлението се прилага декларация за осигурени условия за провеждането на обучението.
  3. Директорът на училището изпраща заявлението и декларацията, заедно с информацията за успеха, отсъствията и ангажираността на ученика в предходната учебна година и становище за възможността училището да организира за съответния ученик обучение в дневна форма в електронна среда от разстояние.
  4. Информация за успеха, отсъствията и ангажираността не се прилага за ученици, които постъпват в 1. клас. Информация за учениците, които постъпват за първи път в съответното училище, се изисква от РУО по служебен път от директора на училището, в което се е обучавал ученикът.
  5. Началникът на РУО взема решение за осъществяването на ОРЕС в срок до 3 работни дни. В същия срок се уведомява ученикът или родителят за възможностите за такова обучение.
  6. ОЕСР следва да започне до 5 работни дни от подаване на заявлението.

На учениците, подали заявление и одобрени за ОРЕС, до започване на ефективно обучение не се поставят отсъствия, а училищата, в които са записани, им осигуряват обща подкрепа в електронна среда от разстояние по съответните учебни предмети.

Заявление от родителя и Декларация за осигурени условия за провеждането на обучение в електронна среда от разстояние може да изтеглите: 

Skip to content